Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2006 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Rovná daň zachránená

Potom, ako v parlamente prešli zákon o štátnom rozpočte a novela zákona o dani z príjmov, s určitou spokojnosťou konštatujem, že aj v roku 2007 … Viac.

Bájka o cikáde a mravencovi

Klasická verze: Mravenec pracuje celé dlouhé horké léto, postaví si dům a vytvoří zásoby na zimu. Cikáda si řika, jak je mravenec hloupý, takové pěkné … Viac.

MHD zadarmo – reálna možnosť alebo len predvolebný sľub?

Blížia sa komunálne voľby a Marián Kočner ako jeden z kandidátov na primátora Bratislavy navrhuje, aby MHD bola zadarmo. Cením si, že ako pôvodcu myšlienky … Viac.

Koncesionárske poplatky – prežitok minulého storočia

Úhrada za služby rozhlasového a televízneho vysielania | Čisto teoreticky je poplatok peňažný ekvivalent za služby poskytované verejným sektorom. Poplatok je účelový, dobrovoľný a nepravidelný. Túto … Viac.

Dane | Ako uchovať daňový systém

Zdaňovanie príjmov sa zvyčajne realizuje uplatnením jedného z dvoch základných prístupov: buď vysoká sadzba dane a množstvo výnimiek, alebo nízka sadzba dane, ale so širokým … Viac.

Prvý a druhý pilier | Od deviatich k šiestim – najhoršie neriešenie

Vznikom druhého piliera sa ten prvý stal časovanou bombou. Po prvé preto, že prvý pilier sám o sebe je po jeho reforme k 1.1.2004 potrat … Viac.

Niekoľko faktov k zníženiu paušálnych nákladov zo 60% na 40%

Jednou z navrhovaných zmien v zákone o dani z príjmov je aj zjednotenie paušálnych nákladov živnostníkov na úroveň 40%. Ako vidieť nižšie, rozruch, ktorý tento … Viac.

Dôchodky – od alchýmie k chaosu

Za socializmu bol svet v poriadku. Všetci museli (naozaj alebo akože) pracovať, všetci zarábali približne rovnako a preto aj nebolo podstatné, či dôchodky boli zásluhové … Viac.

Marginálne zdanenie | Prečo sa chudobným neoplatí pracovať

Predstavme si slovenskú rodinku, dve školopovinné deti, rodičia dlhodobo bez práce, pričom jeden z nich dostáva aktivačný príspevok a všetci sú zdraví jak repa. Táto … Viac.

Nezdaniteľné minimum | Milionárska daň 2.

Nezdaniteľné minimum (to je tá čiastka, ktorá znižuje základ pre výpočet dane z príjmu) v roku 2007 bude 95.616 Sk, na manžela a na nepracujúcu … Viac.