Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2007 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

DSS podrazili svojich klientov

Je to veru silné kafé: V snahe uchrániť si svoje provízie sa DSS vyberú za premiérom a navrhnú mu obchod, nad ktorým sa dá len … Viac.

Správny fond | Podarené letné divadlo

Tak nakoniec tú nešťastnú novelu zákona o sociálnom poistení vláda schválila. Pani ministerka síce vyhlásila, že je spokojná, no v skutočnosti prehrala nie len v … Viac.

Výpočet odvodov – fraška v piatich dejstvách

Zriedka ktorá novela bola tak chaoticky menená ako aktuálna novela zákona o sociálnom poistení. Metóda pokus – omyl spojená s osobnými prešľapmi pani ministerky urobila … Viac.

Viera Tomanová | Premiér, buď chlap a sundaj konečne tú ženskú!

Jednoznačne najslabší minister tejto vlády je Viera Tomanová. Bez akejkoľvek koncepcie, zato s nešťastnými výrokmi a najnovšie podozrenia z uvádzania nepravdivých údajov a klientelizmu. To … Viac.

Druhý pilier | Zlé riešenia zlého stavu financií Sociálnej poisťovne – 2. časť

V prvej časti som písal o dôvodoch prečo je 1. pilier v dezolátnom stave a o tom, že zrušenie stropu odvodov je zlé riešenie. Táto … Viac.

Odvody | Zlé riešenia zlého stavu financií Sociálnej poisťovne

Situácia v Sociálnej poisťovni, teda najmä v priebežnom dôchodkovom pilieri, je skutočne zlá. V prípade zachovania terajšieho stavu budú v roku 2009 vyčerpané všetky zostatky … Viac.

Zníženie sadzby dane | Premiér od pásu nestrieľa

10 dôvodov, prečo by práve Robert Fico mal prijať nový návrh zákona o dani z príjmov. Návrh znížiť sadzbu dane na 16% a výpadok nahradiť … Viac.

Reforma daňového systému …

Reforma daňového systému nie je súťaž o najštedrejšiu sociálnu dávku. Poslanec Tlustý v žiadnom prípade nenavrhuje zrušiť podporu detí, ako napr. včera na ČT1 v … Viac.

Dane | Tlustého návrh

Moje meno je Richard Sulík a viedol som tím, ktorý pre poslanca Vlastimila Tlustého pripravil návrh rovnej dane. V roku 2003 som bol poradcom vtedajšieho … Viac.

Daň z dividend

“Ja som premiér tohto štátu, ja nemôžem len tak hocičo zaondievať. A keď vravím, že Slovensko pre zrušenú daň z dividend ročne prichádza o daň … Viac.