Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

“Slovensko si žije nad pomery”

Tak mal znieť titulok článku na SME.sk, ktorý je aktuálne najčítanejší za posledných 7 dní. Žiaľ, namiesto tohto titulku vymyslela nejaká dobrá duša titulok „Slováci … Viac.

Vyfarbili sa do fialova | Zrušenie priestupkovej imunity

Zrejme som v politike príliš krátko na to, aby som to považoval za normálne, alebo presluhujúci politici sú v politike príliš dlho na to, aby … Viac.

Ako také ovce… | Kto bude voči Bruselu poslušnejší

To bolo prvé, čo som si pomyslel, keď som včera videl Fica, Dzurindu, Mikloša a Radičovú v jednom šíku, ako sa hrajú na veľkých Európanov. … Viac.

Galko | Galkove uši

Potom ako presluhujúci politici zistili, že sme neprišli kradnúť, ale ich vystriedať, stali sme sa pre nich nebezpečnými. Obzvlášť Ľubo Galko, ktorý nastúpil na rezort … Viac.

Boľavý návrat k vznešeným cieľom

Európska únia vznikla na základe slobody a je najúspešnejším mierovým projektom v celej histórii európskeho kontinentu. Voľný pohyb osôb, kapitálu, tovaru a služieb boli a … Viac.

Slovensko | Došetrili sme

Sklamanie a rozčarovanie, to boli moje pocity po včerajšom stretnutí koaličných lídrov. Cieľom stretnutia bolo dohodnúť sa na opatreniach, ktorými udržíme deficit na plánovaných 3,8%. … Viac.

Trvalý euroval – trvalý tunel

Potom ako naši „lídri” v snahe zapáčiť sa Bruselu schválili dočasný euroval (EFSF), blíži sa euroval trvalý (ďalej len ESM). Podstata je rovnako nezmyselná, ale … Viac.

Trhy sú nervózne

„Musíme získať dôveru trhov” alebo „musíme upokojiť trhy“, to sú takmer vždy zaklínadlá, ktorými sa európski lídri snažia presvedčiť nás o tom, že je správne … Viac.

Papandreou si zmyslel referendum

Za svoje problémy si Gréci môžu sami, o tom niet pochýb. Dlhé roky žili nad svoje pomery a teraz sa im to vrátilo. Neplatenie daní … Viac.

Grékom dáme tri krát viac

Posledné týždne som sa čoraz častejšie stretával s argumentom, že už nejde o Grécko ale o euro a preto musíme schváliť rozšírenie dočasného eurovalu. Pozrime … Viac.