Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Fico: Dlh zdvíhame kvôli Slovensku

Tak to ani náhodou, pán Fico. Dlh dvíhate, lebo ako správny socialista neviete hospodáriť, neviete šetriť a tiež nehájite slovenské záujmy. Z Vašich dnešných vyhlásení v Slovenskej televízii ma dojalo najmä toto:

“Áno, dlh Slovenska stúpa, ale prečo? Pretože sme v európskych mechanizmoch. A teraz mám čo robiť? Mám ísť a rozbiť si hlavu o múr, mám počúvať náreky opozície, že zdvíhame dlh? Ale dlh zdvíhame kvôli Slovensku,”

Dlh Slovenska a FicoKeď sa teda pýtate, poviem Vám čo máte robiť. Nemajte len plné ústa o národnoštátnych záujmoch, ale naberte odvahu a povedzte NIE.

Povedzte NIE, keď budú chcieť aby ste ako slovenský premiér súhlasili s peniazmi pre súkromné španielske banky. Takisto povedzte NIE, keď budú chcieť od Vás opäť raz naše peniaze na záchranu Grécka. Nebojte sa toľko, nič sa nestane. Aj v Bruseli sedia len socialisti, rovnako zbabelí, ako Vy.

Čoho sa vlastne toľko bojíte? Že nás vykopnú z eurozóny?
Veď stačí sa pozrieť na Grékov. Tí neplnia nič a aj tak ich stále zachraňujeme. Áno, aj my, čo máme najnižšie mzdy v eurozóne, zachraňujeme bohatších Grékov a ešte bohatším Španielom ich banky. Proti pravidlám a proti dohodám! To si vážne myslíte, že nás niekto vykopne z eurozóny, keď tomu šialenstvu – v súlade s pravidlami – poviete NIE?

Možno sa bojíte, že nepríde zopár eurofondov pre Vašich kamošov. Pamätám si, keď tu bol predseda Európskeho parlamentu Martin Schulz a v podstate bez obalu povedal, že sme „vzorní Európania“ a zato budú kohézne fondy. V tejto súvislosti povedať, že “dvíhate dlh kvôli Slovensku”, je výsmech všetkým daňovníkom.

Lenže keď celá európska politika Slovenska pozostáva z držania sa Nemcov a na čokoľvek iné Vám chýba odvaha, tak potom Vám ostáva už len Slovensko rekordne zadlžovať. Veľmi dobre viete, že sme na gréckej ceste, len máte strach to priznať.

A tú hlavu si o múr nerozbíjajte. Mohli by ste ho poškodiť.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.