Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2007 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Krajšie zajtrajšky

Keď niektorý deň spĺňa kritérium “krajších zajtrajškov“, je to určite ten zajtrajší. Zajtra vstúpi do platnosti novela zákona o sociálnom poistení a už len kvôli … Viac.

Slovenská pošta a telekomunikácie: Život bez monopolov

Na prvé počutie to znie úplne logicky: Keďže Slovenská pošta (SP) musí nosiť listy aj do poslednej dedinky, musí mať na ich roznášanie monopol, aby … Viac.

Dane | Platenie daní 2008

Platenie daní 2008 – to je názov prieskumu, ktorý v spolupráci so Svetovou bankou prednedávnom zverejnila audítorská spoločnosť PriceWaterhouseCoopers (PWC). Prieskum vyhodnocuje tri čiastkové kategórie, … Viac.

Koncesionársky poplatok: Najabsurdnejší poplatok

Na blogu tohto denníka bola vyhlásená súťaž o najabsurdnejší bankový poplatok. Keby nešlo len o bankové poplatky, určite by vyhral koncesionársky poplatok pre právnické osoby, … Viac.

2 pilier | Matky áno a invalidi nie?

Po nevídanom zmätku v parlamente schválili naši ctení poslanci tú nešťastnú novelu zákona o sociálnom poistení. Odhliadnuc od otvorenia 2 piliera na 6 mesiacov (ako … Viac.

Novela po ixtý raz

Zmeny v zákone o sociálnom poistení mali priniesť vyše 6 mld. Sk a práve týmito peniazmi, ktoré Sociálna poisťovňa potrebuje na vykrytie deficitu, sa odôvodňovala … Viac.

Rafael Rafaj | Solidarita podľa SNS

Šéf poslaneckého klubu SNS Rafael Rafaj sa pred týždňom vyjadril, že koncesie po novom budú solidárne, lebo každý pozerá dvoma očami. Nechám bokom úvahy o … Viac.

2 pilier | Zdravý rozum zvíťazí?

Bohvie (a už len koaliční lídri), čo sa vnútri vládnej koalície stalo, ale správa, že kvôli Mečiarovi neprešla novela zákona o sociálnom poistení do druhého … Viac.

Druhý pilier | Otvorenie alebo 6 percent?

Denník PRAVDA priniesol predvčerom správu o rokovaní medzi MF, NBS a DSS. Predmetom tohto rokovania má byť dohoda o dočasnom (tri roky) znížení odvodu do … Viac.

Počítače pre Bernátka

Po letnom handrkovaní sa o zrušení stropu odvodov zvíťazil aspoň čiastočne zdravý rozum. Strop na odvody sa nezruší, ale iba stúpne na štvornásobok priemernej mesačnej … Viac.