Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Určité etnikum

To je politický korektný názov pre našich počerných bratov a bez ohľadu na to, aký názov zvolíme, ide popri prvom pilieri o najväčší problém našej … Viac.

Plánované hospodárstvo

Predseda ústredného výboru strany Smer a šéf politického byra Robert Fico dnes prijal zástupcov bankových inštitútov. Po srdečnom privítaní, vyobjímaní a vybozkávaní náš milovaný premiér … Viac.

Dane a odvody | Chudobe sa neoplatí robiť

Nestačí len znížiť dane a odvody (mnou preferované a výpočtami doložiteľné sadzby sú 16 % pre daň z príjmu, 16 % pre odvody a 16 … Viac.

Sloboda a Solidarita

Sloboda a Solidarita – to je názov politickej strany, v skratke SAS, ktorú chce prípravný výbor začiatkom budúceho roka založiť. Prípravný výbor (to je Mistrík, … Viac.

Druhý pilier | Dve muchy jednou ranou

Zlodej budúcich dôchodkov. Takto pred časom označil týždenník TREND nášho múdreho premiéra. Možno trochu preexponovane (za čo si trenďáci vyslúžili žalobu), ale určite nie od … Viac.

Igor Šulaj a další nasledovníci | Fantozzi opäť vyčíňa

Keď v decembri 2005 vtedajší tieňový minister financií Smeru Igor Šulaj predstavil svoju alternatívu daňového systému, nazval ho Ivan Mikloš Fantozzim. Vzhľadom na tie bludy, … Viac.

Lehman Brothers: Supermegatunel

Čo predviedli americkí bankári sa nedá nazvať inak ako najväčší tunel v histórii ľudstva, sprevádzaný geniálnym marketingom, ktorý ich postavil do roly obetí. Zoberme si … Viac.

Druhý pilier po druhé

Ako vidieť, minuloročné reči nášho premiéra o tom, že druhý pilier sa otvorí jednorazovo na šesť mesiacov, neboli pravdivé. Dnes, ani nie tri mesiace neskôr, … Viac.

Minimálna mzda, priemerná mzda | Bohatým je lepšie za Fica

Premiérovo aktuálne divadlo okolo minimálnej mzdy má niekoľko skvelých výhod. Po prvé, to na rozdiel od sociálnych balíčkov štát nič nestojí, náklady zaplatia zamestnávatelia. Po … Viac.

Fico “Populista je vždy lepší ako zlodej”

K tomuto výroku sa vo včerajšom rozhovore pre SITA prepracoval sám premiér. Našej vláde šéfuje teda populista, ale máme byť radi, lebo to je vždy … Viac.