Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2009 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Referendum | Máme 315-tisíc podpisov

To je 90 percent potrebného množstva na to, aby sme v zmysle článku 95 Ústavy SR mohli požiadať prezidenta o vyhlásenie referenda. Zbierame teda usilovne … Viac.

Referendum | Priama demokracia

Napriek tomu, že na Slovensku máme nepriamu demokraciu, to znamená, že ľudia zvolia poslancov, a tí rozhodujú za nich, pozná naša ústava aj jeden nástroj … Viac.

SDKÚ-DS, KDH a SaS | Fico v izolácii

Čo sa začalo krokom na hranici smiešnosti, začína dnes naberať vážne kontúry. V novembri 2008, keď som ohlásil vznik strany Sloboda a Solidarita (SaS), som … Viac.

SNS chce podporiť vlastenectvo

Úvodom by som rád na moju obhajobu uviedol, že určite som väčší vlastenec ako bežný zlodej z SNS. Po desiatich rokoch exilu som sa vrátil … Viac.

Somarina roka

Kde sú tie časy, keď si naši ministri spolu s premiérom tľapkali spokojne po pleciach, že ako dobre riadia tento štát a v skutočnosti nerobili … Viac.

Čo ostane po Ficovi

Zajtra to bude presne rok, čo som na tomto mieste písal, že predpokladať v októbri 2008 rast ekonomiky na úrovni 6,5 % je akurát tak … Viac.

Prečo pôjde strana SaS do volieb sama

Iniciatíva Daniela Lipšica k bližšej spolupráci pravicových strán je rozumný krok. Formy takejto spolupráce môžu byť rôzne, od spoločných vyhlásení cez spoločné predkladanie rôznych návrhov … Viac.

Voľby | Kto by potom volil Fica?

Základný znak demokracie ja absolútna rovnosť hlasu. Či vysoko vzdelaný človek, ktorý svojimi daňami prispieva na financovanie štátu, alebo analfabet, ktorý je celý život na … Viac.

Naši ctení spoluobčania

Z približne 400-tisíc Rómov žijúcich na Slovensku je asi 250-tisíc viac-menej integrovaných do majoritnej spoločnosti a nepredstavujú nejaký dramatický spoločenský problém. Ten predstavuje zvyšných 150-tisíc … Viac.

SNS | Kradnite kultivovanejšie

Tým, že premiér Fico odvolal dvoch ministrov životného prostredia, dal ich materskej strane SNS slušne najavo: “Chalani, kradnite menej a hlavne kradnite kultivovanejšie, lebo pohoríme … Viac.