Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2011 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

ECB a MMF | Obchádzka cez menový fond

Zatiaľ má ECB zábrany nakupovať dlhopisy na primárnom trhu, a preto európski lídri vymysleli fígeľ. Ako je známe, Európska centrálna banka (ECB) nesmie financovať dlhy … Viac.

ECB a dlhopisy | Euro, ako ďalej?

Po dvoch rokoch trvania krízy môžeme konštatovať nasledovné: dobré riešenie (Grécku nepomáhať, nechať ho vyhlásiť platobnú neschopnosť, a následne dostať von z eurozóny) európski lídri … Viac.

Najväčší problém Fica

Viac ako 75. Takto jednoducho sa dá opísať najväčší problém Fica. Áno, na prvý pohľad sa to zdá absurdné, aby mal niekto bobky z väčšiny … Viac.

Trvalý euroval

Oveľa väčšia pohroma akou je dočasný euroval (EFSF), je euroval trvalý (ESM). Už len z toho dôvodu, že je trvalý. Zatiaľ čo dočasný bude platiť … Viac.

Grécko | Zbabelosť a bezodný sud

V máji minulého roku som na tomto mieste písal, že Grécko treba nechať skrachovať. Ako vieme, bruselskí politici, majúci množstvo „expertov“ k dispozícii, sa rozhodli … Viac.

Euroval | Hurá, zachráňme francúzske banky

V piatok uverejnila Tlačová agentúra Slovenskej republiky (TASR) správu, v ktorej sa nachádzajú aj tieto dve vety: „Francúzsko, ktoré má najvyšší dlh spomedzi členských krajín … Viac.

EFSF | Kto potrebuje euroval?

Pred rokom schválil slovenský parlament (aj s hlasmi SaS) záchranný mechanizmus EFSF, takzvaný dočasný euroval. Jeho kapacita je 250 miliárd eur, z ktorých bolo doteraz … Viac.

Koniec koalície kvôli eurovalu?

Celé mesiace hovoríme, že zvýšenie dočasného eurovalu (aj rozšírenie jeho kompetencií) a druhá pôžička Grécku (ktorá má byť poskytnutá práve z dočasného eurovalu) sú v … Viac.

Bububu s Gréckom

Viackrát som sa stretol s argumentom, že keď nepomôžeme Grécku a Grécko skrachuje, doplatí na to Slovensko vo forme vyšších úrokov. Ivan Mikloš vyčíslil tento … Viac.

Koho zastupujú odbory?

Minulý týždeň podpísal prezident novelu Zákonníka práce, čím vyše 150 zmien v nej bude definitívne účinných k 1. septembru tohto roku. Zmena, ktorú ja osobne … Viac.