Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
2012 - Slovenská politika
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Výnos daní | Štátny rozpočet na vode

Koncom októbra som na tomto mieste písal, že mám obavy, či výnos dane bude vyšší o 455 miliónov eur, ako si to naplánoval minister financií … Viac.

Odvolávanie ministra spravodlivosti

Tak, a máme tu prvé odvolávanie ministra druhej vlády Roberta Fica. Samozrejme, že odvolaný nebude, ide len o politiku, lepšie povedané, o politikárčenie. Áno, Smer … Viac.

Tretí záchranný balíček pre Grécko

Pamätáte si ešte, ako sa Slovensko v lete 2010 odmietlo zúčastniť na prvom záchrannom balíčku pre Grécko s odôvodnením, že ide o vyhodené peniaze? Keď … Viac.

Smrteľný koktail strany SMER

Pred štyrmi rokmi predstavil vtedajší minister financií Ján Počiatek (SMER) rozpočet pre rok 2009, ktorý vychádzal z reálneho rastu HDP vo výške 6,5%. Vtedy (20.10.2008) som … Viac.

Barroso chváli Fica. Za reformy

Tak toto je trochu silná káva. V piatok bol na návšteve Bratislavy predseda Európskej komisie José Manuel Barroso, bývalý maoista a neskôr socialista. V rámci … Viac.

Grécko | Grékom opäť raz chýbajú peniaze

Nie je to ani rok, čo bývalá premiérka uistila národ, že do Grécka nepôjde ani cent. Medzičasom sme vystavili záruky vyše jednej miliardy eur (ktoré … Viac.

Angela Merkelová | Mutti sa rozhodla

Predvčerom informoval nemecký týždenník Der Spiegel, že nemecká kancelárka Angela Merkelová sa rozhodla udržať Grécko za každú cenu v eurozóne. Spravila tak ešte pred tým, … Viac.

Fico | Hrdina sa ozval

Odvaha zlacnela aj na úrade vlády, a tak nechal Robert Fico svojho hovorcu vyhlásiť: „Sme proti časovým odkladom v prípade Grécka. Každá krajina eurozóny si … Viac.

Skutočný problém je prvý pilier

Minulý piatok schválila vláda jednej strany po výdatnom znásilnení legislatívneho procesu zníženie odvodu do druhého piliera. Robert Fico si povedal, že ním sľúbené istoty sa … Viac.

Jediná skutočná opozícia

Minulotýždňová voľba, či teda skôr nevoľba, šéfa Najvyššieho kontrolného úradu ukázala v plnej nahote žalostný stav slovenskej politiky. Nedrží sa slovo a neplatia dohody, ani … Viac.