Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Kandidát do NR SR Miroslav Ivan - Interview | Voľby 2016
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Interview s kandidátom do NR SR Miroslavom Ivanom । Parlamentné voľby 2016

Ing. Miroslav Ivan, kandidát do NR SR a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre dopravu, odpovedá exkluzívne pre blog Sulik.sk na otázky, prečo sa rozhodol kandidovať, čo vyčíta súčasnej vláde, aké navrhuje zmeny, čím sú parlamentné …

Kandidát do NR SR Miroslav Ivan - Parlamentné voľby 2016

… voľby 2016 výnimočné a prečo by ľudia mali ísť voliť.

Miroslav Ivan, kandidát do NR SR odpovedá na otázky

Sulik.sk: Prečo kandidujete v parlamentných voľbách 2016?

Miroslav Ivan: Som stavebný inžinier, podnikám prakticky od skončenia školy. Keď som v roku 1991 začal podnikať, na trhu so stavebnými výrobkami bol obrovský dopyt po nových technológiách upevňovania. A keďže som vyštudoval statiku, začal som sa venovať predaju a poradenstvu práve v tejto oblasti. Vybudoval som úspešnú firmu, ktorá bola známa nielen v SR, ale aj v zahraničí. Lenže odvtedy sa v našej krajine pre podnikateľov veľa zmenilo. K horšiemu. Až tak, že keď sa dnes opýtate mladého človeka po ukončení školy, či ide podnikať, vyvalí na vás oči, či ste sa nezbláznili. Tých byrokratických prekážok je toľko, že skôr než vôbec začnete, miniete niekoľko tisíc EUR a stratíte nervy behaním po úradoch.

Mám dve dcéry. Jedna už  doštudovala a dnes pracuje vo veľmi úspešnej reklamnej firme v Prahe. Tú druhú to tiež už teraz ťahá mimo SR. Slovensko je dnes v totálnom podnikateľskom, ale aj morálnom úpadku. A stále sa to zhoršuje. Ficova vláda legitimizuje svojimi zákonmi rabovanie rozpočtu prakticky vo všetkých sektoroch. Potom chýbajú peniaze na bezpečné diaľnice, školy, zdravotníctvo atď. Mladí ľudia to všetko vnímajú a nevidia zmysel tu ostať žiť. Chcem to zmeniť a preto kandidujem v parlamentných voľbách 2016.

Sulik.sk: Čo by ste najviac vyčítali alebo kritizovali súčasnej vláde?

Miroslav Ivan: Plytvá verejnými zdrojmi. Schválenými zákonmi legitimizuje rabovanie štátneho rozpočtu na úkor budúcich generácií. Vnáša do spoločnosti závisť medzi skupinami obyvateľstva a podnecuje nenávisť k tým, čo vlastným pričinením dosiahli úspechy.

Sulik.sk: Ak sa po parlamentných voľbách 2016 stanete súčasťou reformnej vlády, ktoré konkrétne veci by ste chceli napraviť/zmeniť k lepšiemu ako prvé?

Miroslav Ivan: Kroky, ktoré chceme uskutočniť po parlamentných voľbách 2016, máme presne uvedené v našom volebnom programe SaS. Za hlavné ciele v doprave považujeme urýchlené dobudovanie rýchlostnej cesty R2 od Zvolena do Košíc a pripojenie najchudobnejších regiónov k diaľničnej sieti. Chceme spustiť liberalizáciu železničných prepravcov a mať ich tu viac, lebo len súťaž môže vygenerovať dobré služby a nízke ceny. Chceme riešiť problémy slovenských autodopravcov, podporiť cyklodopravu a presunúť čo najviac eurofondov do budovania infraštruktúry. Pripravíme zodpovedný stavebný zákon, ktorý nám pomôže konečne sa vysporiadať s čiernymi stavbami.

Sulik.sk: Dá sa niečo na vláde Smeru pochváliť?

Miroslav Ivan: Asi len to, že za pár dní (dúfam) končí jej mandát.

Sulik.sk: Ktoré tri zmeny, ktoré strana SaS navrhuje, by dokázali v krátkom časovom horizonte zlepšiť bežným ľuďom či rodinám ich ekonomickú situáciu?

Miroslav Ivan: Opatrenia, ktoré máme v oblasti dopravnej infraštruktúry v pláne sú väčšinou dlhodobého charakteru. Máme však aj niektoré opatrenia pre motoristov, ktoré by mohli byť účinné a priniesť im prospech v krátkom čase. Chceme zrušiť nehorázne vysoké registračné poplatky za motorové vozidlá. Pri niektorých vozidlách dosahuje výška tohto poplatku viac ako 2000 EUR. Plánujeme tiež upraviť výšku pokút tak, aby boli výchovné, nie likvidačné. A aby sa prihliadalo pri stanovení pokuty na mieru nebezpečnosti priestupku pre okolie. Výška pokút by mala byť v nižšej sadzbe, až pri opakovanom priestupku by mala byť vyššia, nie naopak. Pre slovenských nákladných autodopravcov máme pripravené úľavy na dani z motorových vozidiel a lepšie nastavenie zliav pri mýtnych poplatkoch.

Sulik.sk: Vyvíjajú podľa vás súčasní slovenskí poslanci dostatočnú aktivitu alebo si jednoducho len chodia odsedieť čas do parlamentu?

Miroslav Ivan: Pri súčasnom zložení parlamentu sa ukazuje akákoľvek legislatívna snaha opozičných poslancov zbytočná. Strana SMER, ktorá má parlamentnú väčšinu, nepošle väčšinu návrhov zákonov z radov opozície ani len do druhého čítania. Práca opozičných poslancov však má zmysel. Poukazujú na zlé zákony, na plytvanie s verejnými financiami a na neschopnosť niektorých ministrov. Zvlášť naši poslanci. Napriek tomu, že ich je len 6, ich prítomnosť naozaj cítiť.  Čo sa týka poslancov vládneho SMERu, tí zdá sa, hlasujú podľa palca poslankyne Laššákovej. O ich svedomí nech si čitateľ urobí názor sám.

Sulik.sk: Ako plánujete z pozície poslanca parlamentu NR SR ostať v kontakte s vašimi voličmi – počúvať ich požiadavky, komunikovať s nimi a informovať ich o svojich aktivitách?

Miroslav Ivan: Celkom určite by som si zriadil v mojom meste v Banskej Bystrici pracovnú kanceláriu. Tu by som mal určené presné dni a hodiny pre kohokoľvek, kto sa so mnou, ako poslancom chce stretnúť a diskutovať. Už teraz mám zriadenú stránku www.miroslavivan.sk, cez ktorú informujem o svojej predvolebnej aktivite a cez ktorú mi môžu (a aj tak robia) ľudia posielať otázky. Či už k volebnému programu, ktorého som ako tímlíder spoluautorom, alebo akékoľvek podnety k súčasne platnej legislatíve v oblasti dopravy. A, samozrejme, v prípade zvolenia to bude ešte moja emailová adresa a tel. číslo, cez ktoré ma ktokoľvek môže osloviť.

Sulik.sk: Čím sú podľa vás parlamentné voľby 2016 výnimočné?

Miroslav Ivan: Parlamentné voľby 2016 sú veľmi dôležité. Minimálne tak dôležité ako tie, v ktorých sa nám podarilo ukončiť vládu Vladimíra Mečiara. Dovolím si tvrdiť, že ak po týchto parlamentných voľbách 2016 ostane na čele Slovenska vláda, v ktorej bude premiérom Robert Fico, budeme svedkami ešte väčšieho úpadku malých a stredných podnikateľov a budeme čeliť ešte silnejšej vlne odchodu mladých ľudí z našej krajiny. Dôsledky takej vlády by sme cítili dlhé roky.

Sulik.sk: Čo by ste odkázali voličom?

Miroslav Ivan: V parlamentných voľbách 2016 za pár dní budeme rozhodovať, kam sa bude uberať naša krajina. A či chceme v NRSR nechať  ľudí, z ktorých niektorí už dávno stratili kontakt s realitou, alebo dáme šancu novým, ktorí v živote niečo dokázali a majú pripravený realistický plán zmeny smerovania Slovenska. Aby sa doma oplatilo pracovať, podnikať a žiť.

Viac info o kandidátovi do NR SR Miroslavovi Ivanovi

Miroslav Ivan – životopis >>
Web: www.miroslavivan.sk
Blog: http://miroslavivan.blog.sme.sk/
FB: www.facebook.com/MiroslavIvan.sk
E-mail: miroslav.ivan@strana-sas.sk

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.