Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Kandidát na poslanca Eugen Jurzyca - Interview | Voľby 2016
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Interview s kandidátom na poslanca Eugenom Jurzycom । Parlamentné voľby 2016

Ing. Eugen Jurzyca, kandidát na poslanca a tímlíder strany Sloboda a Solidarita pre verejné financie, odpovedá exkluzívne pre blog Sulik.sk na otázky, prečo sa rozhodol kandidovať, čo vyčíta súčasnej vláde, aké navrhuje zmeny, …

Eugen Jurzyca kandidát na poslanca - Parlamentné voľby 2016

… čím sú parlamentné voľby 2016 výnimočné a prečo by ľudia mali ísť voliť.

Eugen Jurzyca, kandidát na poslanca odpovedá na otázky

Sulik.sk: Prečo kandidujete v parlamentných voľbách 2016?

Eugen Jurzyca : V parlamentných voľbách 2016 kandidujem preto, aby som presadil čo najviac z ekonomického programu SaS, ktorý bol vyhodnotený inštitútom INESS ako najlepší spomedzi programov všetkých politických strán. Uvedomujem si, že som súčasťou „zlepenca“. Ale pre Slovensko je podľa mňa lepší „zlepenec“ než valec. Ak zostaví vládu znova Smer, chcem pracovať na lepšej ponuke pre Slovensko, než je ponuka Smeru a pomôcť budovať stranu a opozíciu, ktorá bude schopná Smer poraziť v ďalších voľbách.

Sulik.sk: Čo by ste najviac vyčítali alebo kritizovali súčasnej vláde?

Eugen Jurzyca: Rozhoduje sa podľa prieskumov, a to nie je vždy najlepšie rozhodovanie pre spoločnosť. Vláda vie o množstve plytvaní verejnými zdrojmi a rieši ich až vtedy, keď je do nich dotlačená politicky. Príklad: Radičovej vláda zverejnila všetky zmluvy na internete, aby znížila korupciu. Súčasná vláda systém nezlepšuje, iba čaká, až sa prevalí nejaká kauza, a potom vymení človeka. Nový človek sa ale stane súčasťou starého systému. Vláda neurobila ani zásadné systémové kroky v zdravotníctve, školstve, súdnictve a prokuratúre.

Sulik.sk: Ak sa po parlamentných voľbách 2016 stanete sučasťou reformnej vlády, ktoré konkrétne veci by ste chceli napraviť/zmeniť k lepšiemu ako prvé?

Eugen Jurzyca: Nebudem ich menovať, lebo sú v ekonomickom programe Agenda 2020. Asi 40 zo 150 konkrétnych návrhov sa dá zrealizovať okamžite po voľbách.

Sulik.sk: Dá sa niečo na vláde Smeru pochváliť?

Eugen Jurzyca: Nerozhadzovala verejné financie až tak zle ako prvá Ficova vláda.

Sulik.sk: Ktoré tri zmeny, ktoré strana SaS navrhuje, by dokázali v krátkom časovom horizonte zlepšiť bežným ľuďom či rodinám ich ekonomickú situáciu?

Eugen Jurzyca: Zníženie daní, odvodov.

Sulik.sk: Ktoré tri zmeny, ktoré navrhujete vy ako timlíder pre verejné financie, by najviac ocenil váš volič a prečo?

Eugen Jurzyca: Nechceme konsolidovať verejné financie rozdávaním úspor na starobu (tak, ako to urobila súčasná vláda s druhým pilierom), ani diskriminačným a ideologicky motivovaným škrtením živnostníkov a malých firiem. Chceme vážne skresať marketingové rozhadzovanie Roberta Fica, máme v programe opatrenia na zníženie korupcie, zastavíme neefektívne dotácie súkromným firmám (hnedouhoľné bane), predáme stratové štátne firmy.

Sulik.sk: Vyvíjajú podľa vás súčasní slovenskí poslanci dostatočnú aktivitu alebo si jednoducho len chodia odsedieť čas do parlamentu?

Eugen Jurzyca: Nech sa páči, môj odpočet práce ako príklad práce poslanca v opozícii: http://eugenjurzyca.sk/ministerska-aktivita/. Ak si pozriete aktivity väčšiny mojich kolegov, nájdete v nich veľa takých, za ktorými stojí kus roboty.

Sulik.sk: Ako plánujete z pozície poslanca parlamentu NR SR ostať v kontakte s vašimi voličmi – počúvať ich požiadavky, komunikovať s nimi a informovať ich o svojich aktivitách?

Eugen Jurzyca: Osobnými stretnutiami po celom Slovensku a denne cez FB a e-mail. Naposledy som odpovedal na e-mail voliča pred desiatimi minútami.

Sulik.sk: Čím sú podľa vás parlamentné voľby 2016 výnimočné?

Eugen Jurzyca: Myslím, že od socializmu ešte vládna strana nikdy neovládala Slovensko tak pevne ako teraz. Má nominantov takmer vo všetkých „nezávislých“ úradoch, silný vplyv v mnohých médiách, dokonca sa ukazuje, že aj v opozícii. To je pre politickú súťaž, a teda pre demokraciu zlé. Tým pádom je to zlé aj pre spravovanie ekonomiky, zdravotníctva, školstva, súdnictva a ďalších oblastí.

Sulik.sk: Prečo by ľudia mali ísť voliť?

Eugen Jurzyca: Voliť by mali, aby svojím dielom pomohli k tomu, aby sa na Slovensku oplatilo čoraz viac pracovať, podnikať a žiť.

Sulik.sk: Čo by ste odkázali voličom?

Eugen Jurzyca: Aby sa im splnilo čo najviac predstáv o spoločnosti, ktoré budú mať pri vhadzovaní lístka do volebnej urny.

Viac info o kandidátovi na poslanca Eugenovi Jurzycovi

Eugen Jurzyca – životopis >>
Email: jurzycaeugen@gmail.com
Web: http://eugenjurzyca.sk/
Blog: http://jurzyca.blog.sme.sk, http://www.scoop.it/t/eugen-jurzyca/


Kandidát na poslanca Eugen Jurzyca - Parlamentné voľby 2016

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.