Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Eugen Jurzyca - kandidát za poslanca do Národnej rady SR | SaS
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Eugen Jurzyca – kandidát za poslanca do Národnej rady SR | Voľby 2016

Ing. Eugen Jurzyca, kandidát za poslanca do Národnej rady SR, kandiduje v parlamentných voľbách 2016 za politickú stranu SaS z piatej pozície ako tímlíder pre verejné financie.

Eugen Jurzyca - kandidát za poslanca do Národnej rady SR | Voľby 2016

Eugen Jurzyca – tímlíder pre verejné financie

Kandidát za poslanca Eugen Jurzyca je spoluautorom ekonomického reformného programu AGENDA 2020 „Aby sa na Slovensku oplatilo pracovať, podnikať a žiť“, na ktorého základe bol vypracovaný Volebný program SaS pre parlamentné voľby 2016.

Ako tímlíder pre verejné financie kritizuje vládu Roberta Fica za falošnú konsolidáciu verejných financií. Skutočnosťou je, že verejný dlh sa v roku 2015 priblíži k 57 % a nie k 53 %, ako to prezentuje vláda SMER-SD. Tým zákonite znížila šancu udržať verejný dlh na kontrolovateľnej úrovni a zvýšila zadlžovanie budúcej generácie.

Kandidát za poslanca do Národnej rady Eugen Jurzyca – stručný životopis

Eugen Jurzyca získal svoje vzdelanie na Vysokej škole ekonomickej a v roku 1993 absolvoval polročný študijný pobyt na Georgetown University. Patrí k zakladateľom inštitútov Transparency International Slovakia, Podnikateľskej aliancie Slovenska a INEKO, kde pôsobil ako riaditeľ. Taktiež bol členom Bankovej rady Národnej banky Slovenska a podpredsedom a členom Rady Protimonopolného úradu.

Eugen Jurzyca je nositeľom mnohých významných ocenení, z ktorých je možné uviesť najvyššie štátne vyznamenanie Radu Ľudovíta Štúra II. triedy a Krištáľové krídlo. V roku 1999 ho vybral nositeľ Nobelovej ceny Profesor Ronald Coaseo pre účasť na výročnej konferencii International Society for New Institutional Economics. V minulosti bol často ako konzultant OECD, Svetovej banky a iných organizácií vysielaný na zahraničné konferencie zaoberajúce sa najmä hospodárskym rozvojom. Eugen Jurzyca je ženatý a má dvoch synov.

Zastavenie zadlžovania budúcich generácií …

Ako kandidát za poslanca do Národnej rady SR 2016 a tímlíder strany SaS chce Eugen Jurzyca presadzovať reformy, ktorých prioritou vo verejných financiách bude skoncentrovanie zdrojov na užitočné a efektívne oblasti, chce zastaviť zadlžovanie budúcich generácií, dosiahnuť štrukturálne vyrovnaný rozpočet verejnej správy a verejný dlh Slovenska znížiť pod prvé sankčné pásmo zákona o rozpočtovej zodpovednosti (dnes 50 % HDP).

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.