Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Richard Sulík - kandidát za poslanca do NR SR | SaS
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Richard Sulík – kandidát za poslanca do NR SR | Voľby 2016

Ing. Richard Sulík, kandidát za poslanca do NR SR je zakladateľom a predsedom pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Je lídrom kandidátky SaS a do marcových parlamentných volieb 2016 kandiduje z prvej pozície.

Richard Sulík kandidát za poslanca do NR SR - Voľby 2016

Richard Sulík vstúpil do politiky, aby pomohol Slovensku

Kandidát za poslanca Richard Sulík je v súčasnosti europoslancom, ktorý vytrvalo a nahlas nesúhlasí s politikou eurosocialistov v Európskom parlamente, kde zároveň bojuje proti prebujnelej korupcii a byrokracii v EÚ. Tiež poodhaľuje tvár Európskej únie, ktorá nie je v médiách prezentovaná. Po získaní mandátu poslanca v NR SR sa vzdá postu poslanca v Európskom parlamente a vráti sa späť do Slovenského parlamentu, tentokrát ale bojovať proti socialistom rozkrádajúcim a zadlžujúcim našu krajinu.

Richard Sulík je spoluautor slovenskej daňovej reformy. Do politiky vstúpil, aby pomohol Slovensku stať sa jednou normálnou krajinou, v ktorej veci fungujú a kde občan môže žiť slobodne svoj vlastný život bez toho, aby bol šikanovaný štátom.

Kandidát za poslanca do NR SR Richard Sulík – stručný prierez

Richard Sulík nadobudol časť svojho odborného vzdelania v Mníchove na Ekonomickej univerzite a na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Štúdium ukončil obhájením diplomovej práce „Daňová reforma SR“. Tá sa počas jeho pôsobenia v pozícii poradcu ministra financií Ivana Mikloša stala základom pre jeho „Koncepciu daňovej reformy“. Zákony týkajúce sa daňovej reformy v decembri 2003 definitívne schválila Národná rada SR, keď prelomila prezidentovo veto. Svoju podnikateľskú kariéru rozbehol v roku 1991 založením spoločnosti FaxCopy, ktorú o desať rokov predal. Od roku 2004 pôsobil ako riaditeľ mestskej spoločnosti OLO a.s. Neskôr sa však opäť vrátil ku funkcii poradcu ministra financií. Ako zakladateľ a predseda politickej strany Sloboda a Solidarita, ktorú úspešne priviedol do parlamentu, sa v júni 2010 stal predsedom NR SR. Túto pozíciu musel v dôsledku pádu vlády Ivety Radičovej opustiť. Od mája 2014 zastáva post poslanca Európskeho parlamentu. Záumy slovenských občanov dôsledne háji ako člen skupiny Európskych konzervatívcov a reformistov (ECR). Otec štyroch detí sa vo svojom voľnom čase rád venuje vareniu, fotografovaniu a squashu.

Podľa jeho slov …

„Čestné a zodpovedné konanie nie je iba zárukou osobného šťastia, ale i podmienkou fungovania spoločenstva.”

Po získaní mandátu poslanca v Národnej rade Slovenskej republiky …

Ako kandidát za poslanca do NR SR 2016 a líder kandidátky strany SaS bude Richard Sulík po získaní mandátu poslanca v Národnej rade Slovenskej republiky aktívne bojovať proti korupcii, plytvaniu verejnými zdrojmi a byrokracii. Inými slovami, jeho snahou bude docieliť, aby štát fungoval efektívne a spravodlivo. To sú dôvody, prečo Richard Sulík kandiduje v parlamentných voľbách 2016.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.