Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Kandidáti SaS na poslancov NRSR | SaS jediná opozícia voči strane SMER

Predstavujeme našu kandidátku s kandidátmi strany SaS na poslancov NRSR. Máme na nej 150 mien, ktoré sme starostlivo vyberali. Všetci títo ľudia sú svojou povesťou čistí, sú nezaťažení minulosťou, preskúmali sme ich životopisy a myslím si, že sme postavili kandidátku, za ktorú sa nemusíme hanbiť. My sme dali možnosť kandidovať na post poslancov NRSR …

… všetkým našim členom, ktorí sa prihlásili. Posledné miesta, posledné slovo, mala republiková rada, ktorá obsadzovala poradie na kandidátke vzhľadom na to, kto z prihlásených členov, je odborníkom, na ktoré oblasti. Všetci kandidáti na post poslancov NRSR, však museli splniť tieto podmienky.

Museli prehlásiť, že nespolupracovali s ŠTB a ani nie sú vedení v zväzkoch ŠTB, tak isto neboli členmi ani kandidátmi komunistickej strany Československa, respektíve komunistickej strany Slovenska. Prehlásili, že sa budú riadiť zásadami, hodnotami a etickými princípmi strany SaS. Takisto museli vyhlásiť, že nie je proti ním vedené trestné stíhanie a doložiť záznam z registra trestov, a takisto nikto z nich nie je ako fyzická alebo právnická osoba dlžníkom štátu, či už daňového úradu, sociálnej poisťovne, alebo zdravotnej poisťovne. A čo je veľmi dôležité, každý z kandidátov sa musel zaviazať, že sa zúčastní programu politika open.

Okrem toho, čo je možno také zaujímavé, alebo ešte nad rámec bežného, všetci naši kandidáti na post poslancov NRSR dali čestné prehlásenie, že nebudú zneužívať imunitu a respektíve, že budú využívať imunitu iba na výroky v parlamente a nie na priestupky a že v prípade neúčasti alebo neospravedlnenej neúčasti na rokovaniach parlamentu, sa vzdajú alikvotnej časti svojej mzdy v prospech nejakej charitatívnej organizácie.

Politická strana SaS je jedinou opozíciou voči strane SMER

Ja by som rád povedal pár slov k aktuálnej téme a to je schválenie vlasteneckého zákona, s ktorým tu straší SNS. Sme teda zvyknutý, že z ich dielne chodia samé hlúposti, ale táto je obzvlášť veľká. Vlastenectvo sa nedá prikázať, vonkoncom nie zákonom. Navyše zákonom, o ktorom rovno na začiatku minister školstva vyhlásil, že nemá ani sankcie, a že nebude sa ani nijako vo veľkom dohliadať. Je to v podstate zákon len na oblbnutie ľudí, navyše v samotnom zákone v doložke je napísané, že nebude mať dopad na štátny rozpočet, čo znamená, že štát nedá školám na zástavy, na nejaké tie reprodukčné zariadenia a podobne, čiže zákon je vyslovene populistický ťah.

Dávno sme teda väčšiu blbosť nepočuli a nevideli. Čo nás ale prekvapuje najviac je to, že v podstate žiaden slovenský poslanec, s výnimkou troch nezávislých poslancov, žiaden slovenský poslanec nehlasoval proti tomuto zákonu. Je to pre nás nepochopiteľné, nerozumieme kde sa stratila opozícia. Všetci sa tvárili pri tom hlasovaní, že buď tam teda nie sú alebo sa zdržali hlasovania. Jednoducho sme toho názoru, že politická strana SaS, je momentálne jedinou skutočnou opozíciou voči strane Smer.

Je to aj preto, lebo KDH a SMK dodnes jasne nepovedali, že so stranou Smer vládnuť nebudú, viac-menej je zrejmé, že sa na takéto vládnutie chystajú a SDKU zase svojou politikou, svojou snahou o budovanie sociálného štátu, vlastne kopíruje a tým pádom tiež sa nedá hovoriť o opozícii a to vidieť práve pri takýchto hlasovaniach, kde akoby sa opozícia z parlamentu vytratila.

Preto tvrdíme, že politicka strana SaS je jedinou, skutočnou opozíciou voči strane Smer a keď voliči chcú mať úplnú istotu, že ich hlas neskončí u Fica, tak budú musieť voliť nás.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.