Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Kandidátka SaS | Kandidáti SaS na poslancov NRSR

Do parlementných volieb máme už iba vyše niečo troch mesiacov a zajtra plánujeme odovzdať našu kandidátku s kandidatmi strany SaS na poslancov NRSR, preto by sme vám ju dnes radi predstavili. Kandidátka politickej strany SaS je kandidátkou expertov. Kde práve odbornosť bola pri zostavovaní našej kandidátky kľúčovou požiadavkou.

Každý kandidát strany SaS na poslanca NRSR prešiel výberovým konaním

Každý jeden z uchádzačov prešiel výberovým konaním a je pripravený kvalitne pracovať, či už ako poslanec parlamentu, alebo člen vlády. Neponúkame celebrity, na kandidátke strany SaS nenájdete hercov, alebo športovcov. Ak sa v tejto chvíli chcete opýtať na pána Greksu, ktorý kandiduje na mieste číslo 69, tak on je pre nás v prvom rade mestský poslanec a aktívny občan.

Všetci kandidáti strany SaS na poslancov NRSR zdieľajú naše hodnoty. Pre nás je mimoriadne dôležité, ako pre čitateľnosť našej politickej strany, počet voličov, tak aj pre stabilitu poslaneckého klubu, aby naši kandidáti zdieľali hodnoty. Poučili sme sa z minulých volieb, že vziať na kandidátku ľudí, ktorí vyznávajú odlišné hodnoty, sa ukázalo ako chyba.

Politická strana SaS je najotvorenejšou politickou stranou.

Sme presvedčení, že voliči majú právo  vedieť, koho budú voliť a na to nestačí  prezentovať len ich životopis. Preto sú všetci naši kandidáti na politika open, respektíve teda budú najskôr mesiac pred voľbami na www.politikaopen.sk. Strana SaS tam zverejňuje všetkých svojich kandidátov a tak isto bude tomu aj teraz.

Kandidáti na poslancov NRSR

Mate pred sebou aj zoznám našich prvých tridsiatich mien – kandidátov strany SaS na poslancov NRSR. Sú to odborníci, ktorí dokázali, že si zaslúžia dôveru voličov.  Rád by som vám teraz predstavil niektorých z nich.
Napríklad na mieste 29 začneme teda od zadu:
– Natalia Cehlaríková, štátna tajomníčka na ministerstve kultúry
– Peter Paluda – sudca najvyššieho súdu a jeden z najvýraznejších kritikov pomerov v justícii a silný oponent Štefana Harabina
– Milan Galanda – ústavný právnik
– Peter Osuský – poslanec a vysokoškolský pedagóg
– Martin Chren, ktorý sa venuje podnikateľským  slobodám a tiež poslanec NR
– Lucia Nicholsonová – štátna tajomníčka ministerstva práce, sociálnych veci a rodiny
– Kamil Krnač – poslanec a expert našej strany na boj proti korupcii
– Martin Poliačik – poslanec a zodpovedný člen strany za prípravu programu
– Natália Blahová – poslankyňa  a expertka na sociálnu politiku

No  a prvých sedem miest nebudem menovať. Tu nás vidíte, ako tu sedíme a predpokladám, že nás už aj trochu poznáte. Dámy a páni, politická strana SaS je jedinou skutočnou alternatívou voči presluhujúcim politikom. Dnes sme vám predstavili silný tím. Predstavili sme vám kandidátku generačnej výmeny v politike. Ďakujem pekne.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.