Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Novinárka Martina Ruttkayová | Škandalózne informácie

Informácie, ktoré poskytla médiám novinárka Martina Ruttkayová, sú škandalózne. Ide o bezprecedentné zastrašovanie štátnou mocou, nielen novinárov, ale aj korunných svedkov a obzvlášť, že to bola novinárka, ktorá si došla splniť svoju občiansku povinnosť, to robí ešte horšie. Opäť sa ukazuje, že namiesto dôsledného vyšetrenia tunelovania vojenského spravodajstva …

… sa používajú eštebácke metódy.

Štátna moc sa vymyká z pod demokratickej kontroly

Strana SaS dôrazne protestuje proti týmto eštebáckym metódam a proti zastrašovaniu novinárov a korunných svedkov.
Ocitli sme sa v situácii absolútneho nezáujmu vyriešiť túto obludnú kauzu tunelovania vo Vojenskej spravodajskej službe zákonnými prostriedkami a konštatujem, že štátna moc sa vymyká spod demokratickej kontroly.

Preto sme sa rozhodli o tejto situácii informovať generálneho tajomníka NATO pána Rasmussena. Preto, lebo ide vojenské spravodajstvo a ide o dôveryhodnosť Slovenska ako člena Severoatlantickej aliancie.

Otázky a odpovede k tlačovej správe SaS “Novinárka Martina Ruttkayová | Škandalózne Informácie”

Otázka: K pani novinárke Martine Ruttkayovej povedal pán prezident policajného zboru, že by sa jej nemala venovať, pretože je svedok a nemyslíte, že tým chcel niečo naznačiť alebo ide naozaj o túto kauzu?

Richard Sulík: No to sú presne tieto subtílne metódy, to je to zastrašovanie novinárky Ruttkayovej a preto je to celé také škandalózne. Žiaden policajt a ani policajný prezident nemá čo novinárovi hovoriť, čomu sa venovať má, čomu sa venovať nemá. Oni si majú plniť svoju povinnosť, a to riadne vyšetriť kauzu tunelovania vo Vojenskej spravodajskej službe. Ale namiesto toho sa to zamieta pod koberec. Pokiaľ môžu, strkajú hlavu do piesku, keď už niečo musia povedať, tak nič dokopy nepovedia, respektíve zastrašujú novinárov, novinárku Martinu Ruttkayovú alebo korunného svedka zadržia, prehľadávajú mu auto. Toto sú strašné metódy, toto veľmi silne pripomína obdobie mečiarizmu, kedy sa Slovensko stalo čiernou dierou v Európe.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. Lars Schotte says

    btw. slovensko sa čierno dierou v európe nestalo poĉas mečiarizmu, ale počas dzurindových vlád, kedy bolo slovensko systematicky rozkradnuté a vytunelované o naozajstné strategické objekty. tam, čo sa za mečiara ukradlo malo pre obyčajného človeka málo dopad.
    samozrejme, že američania vtedy ale považovali SVK za čiernu dieru, lebo nemohli na slovensko vstupiť a začať tunelovať. presne tak, ako afghanistan bol neslobodná krajina pred 9/11 a teraz je kvietok demokracie, lebo sú tam americké firmy, američanmi podplatení warlordi a všetko tam majú pod kontrolof US koncerny. pre obyčajného afghanistančana bolo lepšie za talibanu, lebo vtedy mal pokoj a istoty, že teda prežije z toho, čo má, samozrejme nehovoriac o tom, že islamský fundamentalisti sa riadia podľa (prekvapko!) islamu a tým pádom morálne správne, čo sa o terajšej situácii nedá povedať.
    teraz utekať za Rassmussenom od NATO skrz nejakej korupcii na slovensku je výsmech. keď je tu jedna inštitúcia na tejto planéte, ktorá sa v korupcii vyzná, tak je to práve NATO.