Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Odvodový bonus – zásadná reforma, prínos pre občanov
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Odvodový bonus – zásadná reforma, prínos pre podpriemerne zarábajúcich

Odvodový bonus | Počas víkendovej programovej konferencie strany Sloboda a Solidarita novinárov zaujímali rôzne témy. Predseda SaS Richard Sulík v rozhovore pre HN Televíziu napríklad vysvetľoval, v čom spočíva odvodový bonus. Podľa Sulíka bude odvodový bonus fungovať len vtedy, ak sa táto zásadná reforma urobí ako celok. Odvodový bonus tak bude podľa slov šéfa liberálov …

… prínosom najmä pre podpriemerne zarábajúcu vrstvu.

Bojujeme za slobodu občanov Slovenska

Otázka: Je SaS stále liberálna strana napriek všetkým tým menšinám, migrantom a podobne? Médiá niekedy roznášali informácie, že nie veľmi bojujete za práva menšín.

Richard Sulík: Aké menšiny máte na mysli, za ktoré by sme my nebojovali?

Otázka: Napríklad islamská, moslimská menšina.

Richard Sulík: My sme za to, aby všetci občania Slovenska mali rovnaké práva. My bojujeme za slobodu občanov Slovenska. My nebojujeme za slobodu všetkých ľudí na tomto svete, lebo to je z podstaty veci nemožné. Ale ako politická strana, ktorá žije z toho, že ju volia občania Slovenska, tak bojujeme za ich slobodu a podľa tejto definície sme jednoznačne liberálnou stranou.

Odvodový bonus – zásadná reforma pre podpriemerne zarábajúcich

Otázka: Čo sa týka odvodového bonusu, čo presne by bolo podľa vás takým kľúčovým, čo tu v súčasnosti nefunguje a čo si vy predstavujete inak?

Richard Sulík: Viete, priepasť na dvakrát nepreskočíte. Jednoducho to je zásadná reforma, ktorú treba urobiť ako celok. Nedajú sa z nej vyťahovať nejaké veci. No niektoré veci sa dajú, napríklad miestami niektoré zjednodušenie atď., ale odvodový bonus v plnom rozsahu bude fungovať ďalej vtedy, keď sa príjme ako celok. Je to do veľmi podrobného stavu rozpracované, už tri knižky sme k tomu vydali, prvé dve ja, tretiu s Jožom Mihálom a na tomto budeme pracovať. Na tom, aby bola zrealizovaná zásadná reforma odvodov.

Otázka: Pre koho by tá zásadná reforma bola nejakým spôsobom prospešnejšia, pre ktorú vrstvu?

Richard Sulík: Najviac z toho budú profitovať tí, ktorí zarábajú podpriemerne. To je tá veľká väčšina zamestnancov. Tam sú tie percentuálne prírastky čistej mzdy najvyššie.

Radšej budeme predkladať funkčné riešenia

Otázka: Čo si myslíte o súčasnom konflikte medzi prezidentom Kiskom a Robertom Ficom a že či to môže mať nejaký vplyv na budúcnosť Slovenska?

Richard Sulík: Nech sa doťahujú, keď nemajú nič lepšie na práci. Ja budem môj čas tráviť radšej tým, že budeme predkladať funkčné riešenia.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.