Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Manuál voliča pre voľby 2016 | Otázky a odpovede
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016

Čo je volebná kampaň, ako dlho bude trvať a ako prebieha

Volebná kampaň pre parlamentné voľby 2016 bude iná ako ostatné. Zmenili sa totiž pravidlá, ktoré doteraz volebnú kampaň upravovali. Od 1. júla 2015 nadobudli účinnosť … Viac.

Kedy budú vyhlásené výsledky volieb 2016

Výsledky volieb do Národnej rady Slovenskej republiky 2016 budú rovnako ako pri predchádzajúcich parlamentných voľbách zverejnené na webových stránkach Štatistického úradu SR hneď po skončení … Viac.

Člen okrskovej volebnej komisie – ako sa ním stať

Chcete byť člen okrskovej volebnej komisie a dohliadať tak na správny priebeh parlamentných volieb 2016? Neviete ako na to? Nasledujúci článok ponúka jednoduchý návod, ako sa … Viac.

Volebné okrsky a okrsková volebná komisia

V deň konania parlamentných volieb tvorí územie Slovenskej republiky jeden volebný obvod a zároveň sa delí na menšie jednotky – volebné okrsky, v ktorých okrsková volebná komisia dohliada … Viac.

Volebný systém pre voľby do Národnej rady Slovenskej republiky

Pri voľbách do Národnej rady Slovenskej republiky nemožno opomenúť volebný systém, od ktorého bezprostredne závisí finálne rozloženie politickej moci v zákonodarnom zbore. Výber volebného systému ako … Viac.

Parlamentné voľby 2016 a voľba poštou

Voľba poštou । Voľby by sa podľa Encyklopedického slovníka dali definovať ako akt, pri ktorom si právoplatní voliči volia svojich zástupcov do určitých funkcií alebo … Viac.

Ako voliť v parlamentných voľbách – priebeh hlasovania vo volebnej miestnosti 

Ako voliť v parlamentných voľbách býva často nejasné. Zo štyroch základných princípov volieb, ktorými sú všeobecnosť, rovnosť, priamosť a tajnosť, jasne vyplýva, že isté pravidlá musia byť … Viac.

Kam mám ísť voliť – kde budú voľby 2016 do NR SR?

Parlamentné voľby 2016 sa v prípade naplnenia štvorročného mandátu jednofarebnej vlády Roberta Fica uskutočnia najneskôr 5. marca 2016. Tak ako predchádzajúce voľby, aj parlamentné voľby 2016 … Viac.

Ako sú volení poslanci do Národnej rady Slovenskej republiky

Volení poslanci do Národnej rady Slovenskej republiky sú zástupcovia občanov SR. Svoj mandát vykonávajú osobne podľa svojho svedomia a presvedčenia a nie sú viazaní príkazmi. Ako sú … Viac.

Kto môže kandidovať v parlamentných voľbách 2016

Z Ústavy SR prislúcha občanom právo zúčastňovať sa na správe vecí verejných slobodnou voľbou svojich zástupcov alebo priamo, čo zaručuje aj možnosť kandidovať v parlamentných voľbách. V tomto … Viac.