Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Program „Práca namiesto dávok” funguje – test na hrade Revište

Daniel Krajcer: V pondelok sme odštartovali testovaciu prevádzku strategickej časti nášho programu a našich riešení rómskej problematiky, ktorá sa volá „Práca namiesto dávok“. Princípom programu Práca namiesto dávok je, že chceme, aby ľudia radšej pracovali za minimálne minimálnu mzdu ako sedeli doma a bez práce na sociálnych dávkach.

Nasledujúca tlačovka SaS >> Zlúčenie zdravotných poisťovní
Predošlá tlačovka SaS >> Zákonník práce z dielne Smeru

Rómovia potvrdili, že radšej by pracovali ako poberali dávky

Mali sme tu desať Rómov, od pondelka do piatku. Sami ste sa presvedčili, aký kus roboty dokázali urobiť. Sami aj potvrdili, že radšej by pracovali ako poberali dávky a nemali prácu. Toto je pre nás dôležité v rámci toho, čo sme si chceli otestovať. Jednak aj preto lebo si myslíme, že väčšina Rómov je ochotných robiť, keď má robotu. Čiže to je pre nás tá zásadná informácia a možno je to trošku aj také lámanie predsudkov, lebo naozaj sme presvedčení, že aj medzi Rómami sú takí, ktorí pracovať chcú. Koniec koncov netýka sa to len Rómov, ale aj iných ľudí, ktorí sú dlhodobo nezamestnaní.

Náš spracovaný program “Práca namiesto dávok” je k dispozícii komukoľvek vo vláde SR

My tento náš projekt “Práca namiesto dávok” ponúkneme, máme ho samozrejme aj teoreticky spracovaný a bez ohľadu na to kto je teraz pri vláde, lebo myslím si jednu vec – tá časovaná bomba na Slovensku tiká, je najvyšší čas prejsť od slov k skutkom a toto sa ukazuje, že je reálne riešenie. To je to podstatné, preto náš projekt “Práca namiesto dávok” ponúkneme komukoľvek, kto bude pri vláde. Či už je to momentálne Smer alebo v budúcnosti to bude niekto iný. Myslíme si, že toto je naozaj reálny spôsob ako vyriešiť časť tých veľkých problémov, ktoré Slovensko má.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.