Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Protest zdravotných sestier – SaS podporuje požiadavky sestričiek

SaS solidarizuje s protestom zdravotných sestier. Strana SaS prijala pozvanie, ktoré bolo vo včerajšom protestnom vyhlásení zdravotných sestier. Prišli sme Vás podporiť. Zdravotných sestrám nejde len o vyššie platy, ale ako sme počuli od jednej z vašich kolegýň, aj o ďalšie požiadavky. Väčšina z nich je správna a dávno mala byť realitou.

Strana Sloboda a Solidarita podporuje protest zdravotných sestier

SaS plne podporuje protest zdravotných sestier a ich požiadavky. Myslíme si, že je nehoráznym prejavom arogancie, že sem nikto z vlády neprišiel, ani len štátny tajomník. Toto si zdravotné sestry naozaj nezaslúžili, najmä keď ste prišli až pred úrad vlády.

To, že vláda má dnes zasadnutie v Košiciach, to je obyčajná výhovorka.  Nemuselo to tak byť. Dalo sa to presunúť a mohol niekto prísť a povedať k protestu zdravotných sestier aspoň pár slov.

Za nešťastné považujem tiež vyjadrenia pani ministerky Zvolenskej, ktorá svoj rezort nezvláda. Ja dúfam, že vaše požiadavky, požiadavky zdravotných sestier, budú zohľadnené.

Legislatíve návrhy zdravotných sestier strana SaS podporí

Za stranu SaS, za našich poslancov, vám môžem sľúbiť, že len čo príde do parlamentu návrhy v legislatívnej podobe, ktorá bude v súlade s požiadavkami zdravotných sestier,  my ich jednoznačne podporíme.

Na záver protestu zdravotných sestier vám všetkým ďakujem a dovolil som si doniesť vám niečo na posilnenie. Upiekol som ráno koláče.

…Sám ste piekol?
Sulík: Áno.
…A ako sa to pečie?
Sulík: Zmieša sa múka, vajcia, hrozienka, maslo a vleje sa to do formy. Je to pomerne ľahke. Zvládne to každý chlap.
…Ďakujeme veľmi pekne, sme vďační za všetko čo dostaneme darom, naozaj. A ďalšia vec, pokojne ich aj zajtra môžete doniesť aj pozajtra, každý deň, aj večer.
Sulík:Ale vidím, že asi vo väčšom množstve lebo…
…je nás tu dosť.

Sulík: Dámy, ja vám k protestu zdravotných sestier prajem hlavne výdrž, aby ste naozaj tie tri dni zvládli. Nie je to v tejto zime nič jednoduché. Držíme vám palce.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.

Komentáre

  1. Pozdravujem, aj keď moja reakcia nesúvisí priamo so stanovačkou zd. sestier predsa sa dotýka zdravotníctva. Teda skôr kšeftov tam, a vy ako člen zdr. výboru máte možnosť skôr získať relevantné informácie. Všetko podstatné je v:
    zdravezdravotnictvo.etrend.sk/udalosti-a-novinky/kosicky-kraj-necakane-pomoze-svetu-zdravia.html
    Teda ak by ste mohli opýtať sa primátora Ke, prečo ide darovať nejakej finančnej skupine (a tým narušuje doktrínu kozieho noža samotného precedu) pozemky, keď mestu chýbajú prostriedky pomaly na všetko?

    Iná otázka je prečo SaS tak zanedbáva regionálne zastupenia, či reprezentácie vlastnej značky?