Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Registrované partnerstvo SMER – KDH

Bolo krásne, ako si dvaja Pavlovia padli do náručia, ako si navzájom hrkútali na spoločnej tlačovke. Niet sa čo čudovať, mnohí bývalí komunisti sú dnes príkladnými katolíkmi a niektorí dokonca nemajú problém byť oboje.

Registrované partnerstvo SMER - KDH

Ale jedno ako, nebuďme malicherní a nevyťahujme tie škaredé slová ako zrada, misa šošovice, piata kolóna Smeru, lacné kupčenie, prostitúcia…
Ide totiž o veľa, lebo ide o Slovensko. KDH a obzvlášť Pavol Hrušovský zachráni rodinu, lebo sa mu podarí do Ústavy SR prepašovať dve vety, ktoré trápia každého jedného bohuverného Slováka na prvom mieste.

Registrované partnerstvo

Prvá veta znie: „Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy.“ Ste z toho paf, čo? Ale počkajte, je tu ešte aj druhá veta: „Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru“.

Zdá sa vám to povedomé? Nejako podobne to znie v zákone o rodine, hneď prvé dve vety: „Manželstvo je zväzkom muža a ženy. Spoločnosť tento jedinečný zväzok všestranne chráni a napomáha jeho dobru.“ Lenže to je nič, lebo teraz je manželstvo navyše jedinečné a a nechráni ho spoločnosť, ale Slovenská republika a ešte aj napomáha jeho dobru. Vďaka Pavlovi Hrušovskému sa podarilo vyriešiť tento pálčivý problém našej spoločnosti.

Konečne zaniknú rozvody, budú pracovné miesta, viac peňazí …

Konečne zaniknú rozvody, prestanú existovať týrané deti a podvádzané manželky. Konečne budú pracovné miesta, menej kriminality, viac peňazí, diaľnica do Košíc… skrátka, konečne bude viac istôt a preto je celkom pochopiteľné, že ochranu manželstva priamo v Ústave podporuje aj birmovaný komunista Robert Fico. Je obyčajný závistlivec, kto si teraz myslí, že Robert Fico to robí ako lacný marketing v prezidentskej kampani.

A navyše, už to nebude len obyčajný zákon, ktorý 83 kolesíkov hocikedy zmení. Nie, už to bude priamo v Ústave a tam bude na zmenu potrebných ešte zopár skutočných opozičných poslancov.

Čert tkvie v detailoch

Lenže ako to tak obvykle býva, aj pri tých najvznesenejších cieľoch sa nájdu úskalia. A pozor, čert tkvie v detailoch. Zaujímalo by ma napríklad, ako chce Pavol Hrušovský odteraz pristupovať k najväčšiemu rozvracačovi rodín, k alkoholu. Najlepšie by asi bolo zakázať v manželstve piť, veď teraz už je chránené priamo Ústavou. Bude sa piť už len v parlamente, na tom sa smeráci a kádeháci určite zhodnú.

A naháňanie mladých chlapcov niektorými cirkevnými mocipánmi bude odteraz dovolené, lebo sa nejedná o manželstvo alebo ako? A olizovanie sa so sekretárkou v aute bude odteraz protiústavné? Tieto dôležité otázky by určite mali noví koaliční partneri doriešiť.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.