Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Robert Fico má na svedomí ekonomickú vlastizradu
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Robert Fico a ekonomická vlastizrada na občanov Slovenska

Ekonomická vlastizrada v podaní Fica – Richard Sulík: Ťažko nájdeme za posledných dvadsať rokov jasnejšie spojenie hlúposti a arogancie. To, čo sa udialo v prípade spoločnosti Achmea, je skutočná ekonomická vlastizrada na občanov Slovenska. Zodpovednosť za ňu nesie predovšetkým predseda vlády SR Robert Fico. Prvá vláda Roberta Fica bola opakovane a verejne varovaná …

… právnymi kapacitami, aby upustila od zákazu zisku zdravotných poisťovní pre zjavnú protiústavnosť a pre kolíziu s medzinárodnými záväzkami. Vláda a predovšetkým jej premiér Robert Fico však stratili akúkoľvek súdnosť a zábrany tento zákaz zisku pretlačiť. A ekonomická vlastizrada je na ceste.

Ekonomická vlastizrada je realitou, zodpovednosť nesie Robert Fico

Dnes sme sa dozvedeli, že Slovensko neuspelo na nemeckom súde s námietkou ohľadne rozhodcovského súdu a skutočnosti, že budeme musieť týchto 25 miliónov eur zaplatiť, sa blížime čoraz viac. Financie na uvedenú platbu už boli zablokované na účte Slovenskej republiky v Luxemburgu a je len otázkou času, kým budú tieto prostriedky uvoľnené v prospech spoločnosti Achmea. Suma, o ktorú tak Slovensko vďaka ďalšiemu zo skvelých rozhodnutí premiéra Roberta Fica prišlo, je 25 miliónov eur, nehovoriac o tom, že ďalších 20 miliónov budeme platiť, respektíve sme už zaplatili, za právne služby. Pripomínam, že spoločnosť Achmea uhradila iba 3 milióny eur za vyhranie sporu, Slovensko 20 miliónov eur za prehranie sporu. A za to je zodpovedný Robert Fico.

Robert Fico: “Nebojím sa, nech sa poisťovne súdia”

Toto dokáže spraviť len taký človek, ktorý v živote nič nerobil a nikdy neniesol za nič zodpovednosť za nič. Chceme občanom Slovenskej republiky pripomenúť, aké hrdinské reči mal Robert Fico v roku 2007, keď doslova povedal: Nebojím sa, nech sa poisťovne súdia. Nikto z nás sa netrasie od strachu. Ak sa súkromné zdravotné poisťovne chcú ťahať za prsty so štátom, sme pripravení sa na tomto súboji zúčastniť. Samozrejme Robertovi Ficovi sa machruje, pokiaľ nejde o jeho peniaze a práve preto je premiér Robert Fico politickou katastrofou pre Slovensko a vyzývame ho, aby podal demisiu a pratal sa kade ľahšie. Ďakujem veľmi pekne.

Otázky a odpovede na “R. Fico a ekonomická vlastizrada na občanov Slovenska”

Otázka: Pán predseda, bez ohľadu na to, že 40-50 miliónov je obrovský peniaz. Priznávate, očakávali ste pred pár rokmi, že to bude podstatne viac, čo Slovensko rozhodnutiami predsedu vlády Roberta Fica prehrá?

Richard Sulík: No, upozorňujem, že toto je len jeden súdny spor, zrovna s tou najmenšou zdravotnou poisťovňou. Sú ďalšie súdne spory rozbehnuté, kde tá suma je násobne vyššia, kde dosahuje až jednu miliardu eur. Toto celé ešte neskončilo. Ďakovať môžeme Robertovi Ficovi. Z tohto bude ešte jeden veľký problém a takisto blížia sa nám ďalšie náklady, ktoré možno nahradia súdne spory, a to je vyvlastnenie zdravotných poisťovní. Čiže to, čo tu Robert Fico stvára, nás bude stáť oveľa viac peňazí ako len to, čo je už teraz na stole.

Otázka: Vy si myslíte, že bude ešte jedna zdravotná poisťovňa?

Richard Sulík: No, uvidíme, čo Robert Fico a jeho kumpáni spravia, nikto im nevidí do hláv. Momentálne postupujú dosť chaoticky, raz áno, potom nie, potom ako keby sa zľakli, potom predsa len odhodlali. Ani sám premiér Robert Fico v tom zdá sa nemá jasno, ale čo je oveľa väčší problém, bez ohľadu na to, o akú sumu teraz ide, nemá ani štipku zodpovednosti v sebe. Aj my sme boli vo vláde, aj my sme čelili rozhodnutiam, ktoré by mali takéto alebo podobné následky a vždy sme konali skrátka zodpovednejšie. Takúto ekonomickú vlastizradu by som ja osobne a ani moji kolegovia na rozdiel od Roberta Fica a jeho ľudí v živote nespravili. Toto nie je niečo, že Ježiš, kto to mohol tušiť? Tu boli jasné právne stanoviská a jasné varovania.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.