Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Robert Kaliňák – hotové nešťastie pre policajtov | Videoblog
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Robert Kaliňák je pre policajný zbor hotovým nešťastím | Videoblog

Za Roberta Kaliňáka sa polícia dostala do dezolátneho stavu. Začalo to Hedvigou Malinovou, pokračovalo výbušninou v batožine, bezdôvodnou streľbou na študentov, lietadlom nad údajne stráženou ukrajinskou hranicou a množstvo ďalších lapsusov. K tomu sa pridá zneužívanie na politické účely, ututlanie mnohých káuz, vyhnanie poctivých policajtov… Robert Kaliňák ako …

… minister vnútra je pre policajný zbor hotovým nešťastím.

Najväčšiu zásluhu na dezolátnom stave polície má Robert Kaliňák

Za posledných vyše desať rokov je deväť rokov ministrom vnútra Robert Kaliňák. Počas tejto doby sa polícia dostala do dezolátneho stavu a dá sa povedať, že najväčšiu zásluhu na tom má priamo Robert Kaliňák. Napríklad teraz aktuálny prípad reedukačného domova v Galante. Už pred vyše rokom podala matka toho dievčaťa menom Natália trestné oznámenie, avšak polícia nekonala a trestné stíhanie zastavila. Polícia nekonala ani pri ďalšom trestnom oznámení, ktoré bolo teraz podané a začala konať až po tom, keď Natália Blahová, naša kolegyňa z SaS, napísala blog s polmiliónovou čítanosťou.

Polícia je otvorene zneužívaná na politické ciele

Napriek tomu neboli vykonané previerky v susedstve. Nebola preverená trestná minulosť podozrivého. Skrátka nič. A nie je to zďaleka jediný prípad. Začalo to výbušninou v batožine cestujúceho, ktorý išiel do Londýna, pokračovalo to veľkým množstvom prešľapov a lapsusov a končí to tým, že polícia je úplne otvorene zneužívaná na politické ciele.

Aktuálne Národná kriminálna agentúra nevyšetruje, respektíve ešte stále nevypočula hlavného podozrivého v kauze Bašternák, pána Bašternáka. Nie. Poťahuje dve novinárky, ktoré o tejto kauze písali.

Kocúrkovo, v ktorom sa Slovensko nachádza

Toto všetko by boli samo o sebe dôvody na odstúpenie, avšak máme tu niečo oveľa vážnejšie – minister vnútra Robert Kaliňák priamo je vyšetrovaný pre možné podvody. Toto je úplné kocúrkovo, v ktorom sa Slovensko a slovenská polícia nachádza.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.