Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /quad/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 465
SaS so stranou SMER do koalície nepôjde | Sulik.sk
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

SaS po voľbách so Smerom do koalície nepôjde

Strana SaS odmieta povolebnú koalíciu so Smerom – Rád by som informoval o tom, že kongres sa uzniesol jednoznačne na tom, že zaviaže republikovú vládu, aby niešla do koalície zo stranou Smer, aby len neviedla nejaké koaličné povolebné rozhovory. Spravili sme to preto, lebo …

Nasledujúca tlačovka SaS >> Prečo by Slovensko nemalo pomôcť Grécku
Predošlá tlačovka SaS >> SaS jediná opozícia voči strane SMER-SD

… znovu a znovu sa objavovali podozrenia, že politicáa strana SaS je projekt, ktorý vzniká za podpory Smeru a že je aj tak viac menej jasné, že po voľbách nedodržíme naše slovo. Teraz sme spravili krok, ktorým je technicky nemožné naše slovo nedodržať a síce kongres zaviazal republikovú radu, to znamená, že tá svojvoľne ani pred voľbami ani po voľbách, nemôže toto rozhodnutie zmeniť, kebyže to náhodou zmeniť chceme, tak bolo by nutné opäť zvolať kongres a tam by sa musela nájsť väčšina členov, aby takúto zmenu odsúhlasilo.

SaS je jedinou skutočnou opozíciou Smeru

Preto dúfam, že týmto je absolútne jasné, že politicka strana SaS po voľbách so Smerom do koalície nepôjde. Takisto akékoľvek rozhovory sú tým pádom zbytočné. Preto sa cítime ako jedinou skutočnou opozíciou, ktorá je jasne postavenou proti Smeru a ponúka jasnú alternatívu. Neprichádza do úvahy, že budeme so stranou spolupracovať, ako u iných stranách, a myslíme si, že toto naši voliči chceli počuť.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.