Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) | SMER-SD odmieta Kamila Krnáča
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Voľba na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu NKÚ | SMER-SD odmieta Kamila Krnáča – bez dôvodu

Richard Sulík k voľbe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu NKÚ: Ako viete, včera poobede sme sa stretli s premiérom Róbertom Ficom (Smer-SD) a predsedom Národnej rady Pavlom Paškom (Smer-SD), aby sme spolu hovorili o utorkovej voľbe predsedu Najvyššieho kontrolného úradu NKÚ. O stretnutie sme požiadali my a oceňujeme, že pán premiér …

… Róbert Fico si našiel čas tak skoro.

Sľub Róberta Fica – Najvyšší kontrolný úrad NKÚ bude patriť opozícii

Róbert Fico dal tridsiateho marca, po rokovaní predsedníctva strany sľub a tento si dovolím citovať, nachádza sa dodnes na webovej stránke strany SMER, citujem: ˶Môžem potvrdiť, že Najvyšší kontrolný úrad NKÚ, bude patriť opozícii.̋ Musia pripraviť spoločného kandidáta, dúfame, že sa o tom nebudú baviť 34 dní, kým dôjdu k nejakému záveru, ale dajú solídneho kandidáta.

Kamila Krnáča – kandidát na predsedu Najvyššieho kontrolného úradu NKÚ

Predsedovia opozičných strán, rovnako aj predsedovia poslaneckých kubov KDH, OľANO, Most híd a SDKÚ DS a SaS spoločne navrhli za kandidáta predsedu Najvyššieho kontrolného úradu NKÚ, Kamila Krnáča. Prišla voľba a ako vieme, poslanci SMERu Kamila Krnáča nezvolili, respektíve nehlasovali zaň. Čaká nás druhá voľba, situácia je ešte jasnejšia. Včera sa totiž Róbert Fico jasne vyjadril, že Kamila Krnáča voliť nebudú a že máme navrhnúť nového kandidáta. Niekoľkokrát sme sa spolu s Jurajom Miškovom pýtali na dôvody, aké dôvody teda mal pán premiér nezvoliť Kamila Krnáča za predsedu NKÚ, ale tu sme sa bohužiaľ nič nedozvedeli, je to v podstate nechutná hra Róberta Fica a s odvovodnením typu, tohto nezvolíme, ale nepovieme prečo, môžu v podstate odmietnuť akéhokoľvek ďalšieho kandidáta. Náš postoj je preto jednoznačný.

Kamil Krnáč má na post predsedu Najvyššieho kontrolného úradu podporu všetkých strán, okrem strany Smer-SD

Kamil Krnáč má našu podporu rovnako, ako aj podporu ostatných opozičných strán, nevidíme žiaden  dôvod sťahovať jeho kandidatúru. Na druhej strane, matematika nepustí a bez hlasov SMERu logicky nikdy žiaden kandidát zvolený nebude. Najvyšší kontrolný úrad je kľúčová inštitúcia a je o to dôležitejšie, keď dnes ovláda Slovensko jedna strana, ktorá si tu robí, čo chce a vidíme to dennodenne, aby Najvyšší kontrolný úrad viedol človek bez najmenších morálnych a odborných pochybností.

Smer-SD nepodpori Kamila Krnáča, pretože sa im zdá príliš čestný

Všetci SMER poznáme, média sú plné káuz a chápeme, že títo ľudia nechcú, aby im niekto, kto je čestný, pozeral na prsty. A už vôbec nie Kamil Krnáč, ktorý je práve známy tým, že žiadne divné a čudné kompromisy nerobí. Kamil Krnáč je naďalej spoločným kandidátom opozičných strán, jeho kandidatúru týmto potvrdzujeme a Róbert Fico má poslednú šancu ukázať, že jeho slovo má nejakú hodnotu.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.