Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016

Vážení návštevníci, pre vašu ľahkú orientáciu v nadchádzajúcich parlamentných voľbách 2016 som pre vás zhromaždil najzákladnejšie informácie, z ktorých tak vznikol prehľadný a jednoduchý manuál s názvom Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016.
Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016 - Sulík

Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016 dostupný aj v PDF formáte

Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016 si môžete prečítať online alebo si ho môžete stiahnuť priamo do vášho počítača v PDF formáte. Spôsob je jednoduchý.

Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016 - PDFKliknite na ikonku PDF pravou stranou myšky a uložte si “Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016” do počítača na vami vybrané miesto >>
Prečítať PDF manuál online môžete kliknutím sem!

Manuál voliča – základné informácie

Nižšie nájdete zoznam jednotlivých kapitol, ktoré vás budú bližšie informovať o nových platných zákonoch týkajúcich sa nadchádzajúcich parlamentných volieb 2016, ako aj o voľbách samotných. V prípade vášho záujmu iba o niektoré z nižšie uvedených kapitol, stačí keď stlačíte klávesnicu Ctrl pre Windows alebo Command (cmd) pre Mac a kliknete kurzorom na vybrané názvy kapitol, o ktoré máte záujem a otvoria sa vám v novom okne.

Ak viete o ďalších relevantných informáciách, ktoré by mal Manuál voliča pre parlamentné voľby 2016 obsahovať, prípadne ak máte ďalšie otázky, pošlite mi prosím príspevok prostredníctvom nižšie umiestneného formulára.

S pozdravom
Richard Sulík

Richard Sulík Parlamentné voľby 2016

Komentáre

 1. Katarína says:

  Dobrý deň, mám len cestovný pas, som občanom SR, môžem voliť len na základe tohoto dokladu. Som evidovaný ako bezdomovec a mám voličský preukaz, nakoľko budem voliť v inom volebnom okrsku. Ďakujem

  • Dobrý deň,

   na základe údajov, ktoré uvádzate, by ste pri voľbách nemali mať žiaden problém.
   Môžete vychádzať napr. z nášho článku http://slovenskapolitika.oldweb-sulik.sk/kto-moze-volit-v-parlamentnych-volbach-2016-volebne-pravo-v-sr/.

   Volebný zákon č. 180/2014 Z. z. v par. 9 ods. 4c síce hovorí, že volič,ktorý ukončil trvalý pobyt na Slovensku, bude vyškrtnutý zo stáleho zoznamu voličov, to by ale nemala byť prekážka, pretože na základe predloženia voličského preukazu budete volebnou komisiou zapísaný do ktoréhokoľvek volebného okrsku a jeho zoznamu voličov na území Slovenska, kde sa rozhodnete voliť.

   A čo sa týka vlastníctva iba pasu, takisto nie je prekážkou,samozrejme, pokiaľ je platný, pretože pri voľbách sa občan preukazuje buď OP, alebo “iným úradným dokladom, ktorý obsahuje podobizeň voliča a všetky údaje uvedené o ňom v zozname voličov. ( par. 24, ods. 2).

   5. marca Vám teda prajem šťastnú ruku 🙂

   S pozdravom
   Richard Sulík

Zanechajte Váš príspevok k článku

Podmienky pre pridanie príspevku nájdete tu!

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*