Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Zrušenie poslaneckej imunity po dvadsiatich rokoch – posledná šanca

Zrušenie poslaneckej imunity – Richard Sulík informuje pred médiami o poslednej šanci poslancov NRSR, ukázať svojim voličom, že sa nepotrebuju schovávať za poslaneckú imunitu. Dobrý deň, dámy a páni. Dovoľte mi, aby som vás informoval o tom, že na tejto schôdzi, ktorá čoskoro začne, jeden z bodov bude zrušenie poslaneckej imunity. Dvadsať rokov majú a mali poslanci …

… možnosť, zrušiť poslaneckú imunitu. Dvadsať rokov rozprávajú o tom, ako ju vlastne nepotrebujú a ako sa veľmi snažia tú poslaneckú priestupkovú imunitu zrušiť, len žiaľ dvadsať rokov, napriek všetkej snahe, sa im to nepodarilo.

Kópia dohody koaličných strán o zrušení poslaneckej priestupkovej imunity

Moji kolegovia tu teraz držia kópiu písomnej dohody štyroch predsedov koaličných strán, kde bolo jasne napísané, že sa zaväzujú, že imunita bude nielen prerokovaná, ale aj zrušená. Napriek tomu, že to malo byť na decembrovej schôdzi, z decembrovej schôdze bola vyňatá. Preto budú mať poslanci NRSR teraz možnosť, konečne po dvadsiatich rokoch, zrušiť priestupkovú imunitu, ktorú skutočne žiaden poslanec k výkonu svojho mandátu nepotrebuje.

Poslanci politickej strany SaS budu hlasovať za zrušenie poslaneckej imunity

Každý jeden z poslancov z klubu SaS, bude hlasovať za zrušenie priestupkovej imunity aj preto, lebo na rozdiel od tých zvyšných pánov, naše podpisy a naše slovo platí. Takže necháme sa prekvapiť ako to bude, ale môže sa stať, že čoskoro už bude zrušená priestupková imunita, čo budeme považovať za veľmi dobrý krok.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.