Warning: is_dir(): open_basedir restriction in effect. File(/tmp) is not within the allowed path(s): (/website/oldweb-sulik.sk/:/usr/local/lib/php/:/usr/local/share/pear/:/website/tmp/) in /zeta/website/oldweb-sulik.sk/wp-content/plugins/wp-simple-firewall/src/lib/vendor/fernleafsystems/wordpress-services/src/Core/Fs.php on line 466
Zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov | Sulik.sk
Stránka o slovenskej politike, politikoch, politických stranách.

Zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov | Strana SaS svoje hlasy garantuje

Strana SaS vyzýva Róberta Fica a poslancov politickej strany Smer-SD, aby dali občanom Slovenska verejný prísľub, že k 1. septembru 2012 bude schválené zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov. Ak Róbert Fico dá verejný prísľub o zrušení poslaneckej imunity, strana SaS je pripravená stiahnúť svoj návrh.

Nasledujúca tlačovka SaS >> Zníženie počtu poslancov zo 150 na 100
Predošlá tlačovka SaS >> Vláda Róberta Fica (Smer-SD) je bezradná

Juraj Miškov: Pavol Paška povedal, že zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov strana SMER-SD nepodporí

Príjemný dobrý deň vážené dámy, vážení páni. Na poslednom poslaneckom grémiu, nás pán predseda parlamentu Pavol Paška vyzval, aby sme stiahli náš poslanecký návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov s tým, že politická strana SMER-SD ho určite nepodporí. Dnes sa objavila informácia, že strana SMER-SD chce ale trestnoprávnu imunitu poslancov k prvému septembru, teda na Deň ústavy, zrušiť.

V strane Sloboda a Solidarita máme preto dve vysvetlenia. Buď ide opäť o ďalší balónik, ktorý politická strana SMER-SD púšťa, alebo už aj v strane SMER pochopili, že je neskoro hľadať výhovorky, ako tému o zrušení trestnoprávnej imunity poslancov zamiesť pod koberec. Preto sme sa rozhodli pripraviť ponuku, kompromisné riešenie z našej strany, o ktorom bude bližšie informovať predseda strany Richard Sulík.

Richard Sulík: V referende sme zozbierali takmer millión hlasov za zrušenie priestupkovej imunity poslancov

Strana SaS je pripravená stiahnúť návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov, ktorý sme podali, v prípade, že Róbert Fico ako predseda strany SMER dá verejný prísľub, že do 1.septembra trestnoprávna imunita poslancov zrušená bude. Zažívame totiž už dvadsať rokov, že stále sú len nejaké tanečky okolo zrušenia imunity.

Dovolím si pripomenúť, že keby nebolo strany Sloboda a Solidarita, tak priestupková imunita poslancov by nebola zrušená dodnes. Je to najmä naša zásluha. V referende sme zozbierali takmer millión hlasov a takisto sme robili aj množstvo iných aktivít, nakoniec sa podarilo docieliť zrušenie priestupkovej imunity poslancov najmä preto, že sme konali a nie len stále okolo toho len rozprávali. Toto isté v trestnoprávnej imunite my samozrejme sme pripravení koordinovať naše kroky, ako som už vravel, my tento návrh radi stiahneme, ale chceme počuť od Róberta Fica ako predsedu strany SMER jasný verejný prísľub, že do 1.septembra bude zrušená aj trestnoprávna imunita. Ďakujem.

Jozef Kollár: Ak Róbert Fico dá prísľub o zrušení trestnoprávnej imunity poslancov, nie je potrebné organizovať žiadne okrúhle stoly

Dovoľte, ešte aby som doplnil, že ak predseda strany SMER-SD  Róbert Fico takýto verejný prísľub dá, do okamihu prerokovania tohto bodu na tejto schôdzi parlamentu, tak za predkladateľov môžem verejne vyhlásiť, že takýto návrh z rokovania schôdze náš poslanecký klub stiahne a sme presvedčení o tom, že nie sú potrebné žiadne okrúhle stoly, nie je potrebné organizovať žiadne pracovné skupiny, predsa vieme o čo pri zrušení  trestnoprávanej imunity ide, tak ak to myslia vážne a hlavne vládna strana SMER, tak treba v tejto veci konať, treba zahlasovať za takýto návrh a nie je potrebné organizovať, ako som hovoril, žiadne okrúhle stoly.

Richard Sulík: Podporíme akýkoľvek návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity

Samozrejme našich jedenásť hlasov bude k dispozícii aj v prípade, že ten, pod návrhom budú podpísané, či už všetky strany alebo iné strany, my si na tom až tak veľmi nepotrpíme, nám ide o vec, nie o nejaké vytĺkanie kapitálu alebo politikárčenie, čiže my podporíme akýkoľvek návrh na zrušenie trestnoprávnej imunity poslancov. Ďakujem pekne.

Ak máte otázky na R. Sulíka, napíšte mu na mail richard@oldweb-sulik.sk.

Autor článku Richard Sulík

Poslanec Európskeho parlamentu, slovenský politik, zakladateľ a predseda pravicovo-liberálnej strany Sloboda a Solidarita. Spoluautor slovenskej daňovej reformy. Bývalý poradca ministrov financií a bývalý predseda NRSR.